WONDER WHEEL - PLAKAT ORAZ ZWIASTUN FILMU

Kate Winslet i Justin Timberlake u Woody'ego Allena

AVATAR 2

Kate Winslet w obsadzie

WYSPA PSÓW - PLAKAT ORAZ ZWIASTUN FILMU

Wes Anderson wraca do animacji poklatkowej

OSTATNI PIES

Marcin Dorociński powróci jako "Despero"

NAJNOWSZE RECENZJE

Wind River Tam, gdzie nawet diabeł nie mówi dobranoc
Dunkierka Christophera Nolana zabawa z formą
Przełęcz ocalonych Wiara czyni cuda, kino nie zawsze
La La Land Jaką cenę płacimy za marzenia?
Pasażerowie Idealna para w kosmosie

Trylogia marzeń M. Night Shyamalana

M. Night Shyamalan („Szósty zmysł”) połączy swoje dwa filmy „Niezniszczalny” (2000) oraz „Split” (2017) w jednej kontynuacji.
 

 

„Niezniszczalny” oddaje hołd tematyce komiksowej, choć sam film nie jest ekranizacją komiksu, lecz autorskim pomysłem twórcy „Szóstego zmysłu”. Poznajemy historię Davida Dunna (Bruce Willis), który jako jedyny przeżył katastrofę kolejową. Nigdy też nie chorował, ani nie odniósł żadnych obrażen. Jego całkowitym przeciwieństwem jest wielbiciel komiksów Elijah Price (Samuel L. Jackson) cierpiący na wrodzoną łamliwość kości. Uznaje on Dunna za kogoś więcej, aniżeli zwykłego śmiertelnika. Podstawowe pytanie Price’a brzmiało: co by było, gdyby superbohater istniał wśród nas, ale zupełnie nie miał pojęcia o swojej niezwykłej sile. Film powstał w momencie, gdy ekranizacje komiksów nie były tak powszechne. Historia Davida Dunna jest jednym z najbardziej ambitnych i kameralnych komiksowych przedsięwzięć. Warto zapoznać się z tym niedocenionym obrazem. Zwłaszcza teraz, gdy pozbawione sensu widowiskowe superprodukcje o różnej maści herosach zalewają ekran.

 


Z kolei „Split” to zaskakujący sukces komercyjny zwiastujący powrót Shyamalana do czasów jego świetności. Twórca „Niezniszczalnego” opowiedział historię mężczyzny (James McAvoy) cierpiącego na zespół mnogiej osobowości. Dramat rozpoczyna się w momencie, gdy bohater uświadamia sobie, że porwał, a następnie uwięził w piwnicy trzy młode kobiety. Poza niskobudżetowym horrorem pt. „Wizyta” (2015), Shyamalan od 14 lat nie nakręcił nic, co znalazłoby uznanie w oczach widzów oraz krytyków. „Split” zebrał pozytywne recenzje przywracając wiarę w talent hinduskiego twórcy. Shyamalan zdecydował się skonfrontować bohaterów swoich wcześniejszych filmów w obrazie zatytułowanym „Glass”. Akcja skupi się na Davidzie Dunnie, który ścigać będzie Bestię – dwudziestą czwartą osobowość bohatera „Split”. Ogromne znaczenie dla fabuły będzie miał tytułowy Mr. Glass, czyli Elijah Price. Los obu mężczyzn będzie spoczywał w jego rękach.
 

 

Zdjęcia mają się rozpocząć we wrześniu. Oficjalna data premiery filmu „Glass” wyznaczona została na 19 stycznia 2019 roku.
 

Konrad Kluza

 

UWAGA SPOILER!

Dodaj swój komentarz

Pozostało znaków

Komentarze

Brak komentarzy.