WONDER WHEEL

Juno Temple, Kate Winslet i Justin Timberlake u Woody'ego Allena

WORLD WAR Z 2

Czy reżyserem kontynuacji zostanie David Fincher?

ORŁY 2017 ROZDANE

Wołyń triumfował podczas gali rozdania Polskich Nagród Filmowych

ROMAN POLAŃSKI NADAL ŚCIGANY I POŻĄDANY

Zdobywca Oscara vs. amerykański wymiar sprawiedliwości

NAJNOWSZE RECENZJE

Przełęcz ocalonych Wiara czyni cuda, kino nie zawsze
La La Land Jaką cenę płacimy za marzenia?
Pasażerowie Idealna para w kosmosie
Zjawa Wątki mistyczne w oscarowym filmie Iñárritu
Pokój Małe Wielkie Kino!

Manifesto - Cate Blanchett w trzynastu odsłonach

W filmowym eksperymencie Juliana Rosefeldta aktorka wcieliła się w trzynaście różnych postaci. Obraz spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony krytyków oraz widzów na tegorocznym festiwalu filmów niezależnych w Sundance.

Emma Stone walczy o równouprawnienie kobiet

Tegoroczna laureatka Oscara Emma Stone („La La Land”) nie zwalnia tempa i szykuje dla swoich fanów kolejną filmową ucztę. Aktorka stoczy tenisowy pojedynek ze Stevem Carellem na planie dramatu "Battle of the Sexes".

Smoleńsk nominowany w 17 kategoriach...

... dla najgorszego filmu roku. O tytuł najgorszego filmu minionego roku powalczą także: „#wszystkogra”, „Gejsza”, „Historia Roja” i „Kobiety bez wstydu". Ogłoszenie laureatów Węży 2017 odbędzie się 1 kwietnia.

Obcy: Przymierze - najnowszy zwiastun

Ridley Scott powraca do świata, który stworzył w filmie ”Obcy – 8 pasażer >Nostromo<”, zaliczanym do klasyki kina science fiction. "Obcy: Przymierze" to drugi rozdział nowej trylogii, którą zapoczątkował film "Prometeusz".

Kong: Wyspa Czaszki - najnowszy zwiastun

"Kong: Wyspa Czaszki" to wciągający film przygodowy w gwiazdorskiej obsadzie (Tom Hiddleston, Brie Larson, Samuel L. Jackson, John Goodman) opowiadający o początkach legendy o mitycznym stworzeniu.

Bill Paxton nie żyje

Aktor zmarł w wieku 61 lat w wyniku powikłań po operacji. Zagrał w wielu filmowych hitach między innymi w "Titanicu", "Twisterze" i "Apollo 13".

Oscary 2017 rozdane - lista laureatów

Fatalna pomyłka podczas gali wręczania Oscarów. Ostatecznie "Moonlight", a nie "La LaLand", okazał się najlepszym filmem roku. Najlepszym reżyserem został Damien Chazelle ("La La Land").

Przełęcz ocalonych - recenzja filmu

Fakt, że film powstaje na kanwie prawdziwych wydarzeń, sytuacji i realnych bohaterów ma mu nadać rangę powagi tudzież realizmu. Widz, który stoi w kolejce po bilet ma być przekonany, że oto zobaczy coś, co naprawdę się wydarzyło i nikt mu oczu mydlił nie będzie. Najczęściej jednak w takich sytuacjach oczy mydli się jeszcze bardziej bo kto by śmiał podważać historię, którą jej uczestnik osobiście przekazał potomnym.

Logan, Król Artur, Strażnicy galaktyki, Obcy - plakaty

Już za chwilę w kinach pojawią się nieco lżejsze gatunkowo produkcje. Nowe filmy zaprezentują Guy Ritchie („Król Artur: Legenda miecza”), Danny Boyle („T2: Trainspotting”), czy Ridley Scott („Obcy: Przymierze”). Zapraszamy do obejrzenia plakatów potencjalnych hitów.

Baba Jaga to już nie baśń, lecz horror

Młoda aktorka Lucy Boynton („Młodzi przebojowi”), znana również z serialu „Prawdziwa historia rodu Borgiów”, tym razem mierzy się z niełatwym gatunkiem, jakim jest horror. Przypomnijmy, że właśnie od horroru zaczynała swą karierę Drew Barrymore („Krzyk”), a Chloë Moretz („Carrie”) dzięki horrorowi wyraźnie umocniła swą gwiazdorską pozycję.